top of page

MANO STRAIPSNIAI SPAUDOJE

DVIEJŲ VAIKŲ MAMOS PAGALBOS ŠAUKSMAS IR PSICHOLOGĖS KOMENTARAS

Moteris namuose laiko tris, o gal ir keturis namų kampus. Vyras per daug nesileidžia į kalbas, manydamas, kad jis sunkiai dirba ir žmona „iš neturėjimo ką veikti zirzia“. Tačiau tokių santykių priežastys kur kas gilesnės.

AR RIBODAMI VAIKUI TECHNOLOGIJŲ NAUDOJIMĄ NEPAKENKSIM JAM: PSICHOLOGĖS KOMENTARAS

Specialistai nuolat perspėja, kad besaikis buvimas prie ekranų ir technologijų naudojimas turi neigiamos įtakos vaiko raidai bei sveikatai. Psichologai teikia labai aiškias rekomendacijas, kiek laiko būti prie išmaniųjų ekranų rekomenduojama skirtingo amžiaus vaikams. Tačiau tėvai neretai suabejoja tuo – ar nesijaus mano vaikas balta varna, jei, pavyzdžiui, aš ribosiu, o jo klasiokai technologijoms naudosis neribotai? Kaip atsilaikyti prieš vaiko spaudimą ir prašymą leisti pažaisti telefonu, planšete ar kompiuteriu?

VAIKAS NEKLAUSO: PSICHOLOGĖ PATARIA, KAIP SUSITARTI GRAŽIUOJU, NERĖKIANT IR NEBAUDŽIANT

Ketverių metų vaikas nevaldomas - neklauso, negirdi kažko prašomas. Mama klausia patarimo, kaip kalbėti su vaiku ramiai?

KĄ DARYTI, KAD VAIKAS TURĖTŲ AUTORITETĄ, VYRĄ, IŠ KURIO GALĖTŲ IMTI PAVYZDĮ IR MOKYTIS

Po skyrybų viena vaiką auginanti mama nuogąstauja, kad vaiko tėtis per mažai rodo iniciatyvos bendrauti su sūnumi. „Ar tėtį, kaip autoritetą gali pakeisti ateityje, pavyzdžiui, jo būrelio treneris?“, – klausia skaitytoja. Psichologės atsakymas.

VAIKAS JAU NEMAŽAS, BET NENORI VALGYTI SAVARANKIŠKAI: PSICHOLOGĖS KOMENTARAS

Ketverių metų sūnų auginanti skaitytoja parašė laišką apie savo sūnaus nenorą valgyti savarankiškai. Mama rašo, kad didžiuojasi savo sūnumi, jis yra savarankiškas, tačiau atsisėdus pietų ar vakarienės prie stalo, laukia, kol mama jį pamaitins. Kaip elgtis mamai?

MAMA: NESIBAIGIANČIOS VAIKŲ LIGOS BAIGIA IŠVESTI IŠ PROTO, KUR SURASTI STIPRYBĖS?

„Nieko nėra sunkiau, kaip matyti savo sergantį vaiką“, – taip sako ne viena vaikus auginanti mama. Kai per vieną sezoną vaikas suserga vėl ir vėl, nereta mama puola į depresiją – kada visa tai baigsis? Kur pasisemti jėgų ir kaip neperduoti blogos nuotaikos vaikams?

ŠIĄ KLAIDĄ DAŽNAI DARO AUGINANTYS DAUGIAU KAIP VIENĄ VAIKĄ: PSICHOLOGĖS KOMENTARAS

Daugiau kaip vieną vaiką auginančios šeimos kone visada susiduria su problema, kaip nelyginti vaikų raidos, augimo ir charakterio tarpusavyje. Ypač, jei vaikai abu yra vienodos lyties.

VAIKAS REIŠKIA NEIGIAMAS EMOCIJAS: KAIP TINKAMAI SUREAGUOTI

Ketverių metų vaiką auginanti mama sako, kad pradėjęs lankyti darželį jos sūnus pasikeitė neatpažįstamai. Kas nutiko? Kaip elgtis tėvams?

VAIKAS NEBENORI EITI Į DARŽELĮ: KĄ PATARS PSICHOLOGĖ

Iki tol noriai ėjusi į darželį mergaitė staiga pasikeičia. Mano laiškas sunerimusiems tėvams.

PSICHOLOGĖ: TROKŠDAMAS TĖVŲ DĖMESIO, VAIKAS GALI ELGTIS NETINKAMAI

Gimus naujagimiui, pasikeitė vyresniojo vaiko elgesys. Mama sako, kad nebesusitvarko su šešiamečiu ir klausia patarimo, ką daryti.

KAS ATSAKINGAS UŽ VAIKĄ, APIE SAVIŽUDYBĘ GALVOJANTĮ?

Savižudybė – reiškinys, apie kurį vos tik išgirdus kyla begalė jausmų. Nejauku. Iki galo nepažinta. Kai pagalvoji, kad savižudybė talpina savyje visa, kas nebetelpa pačiame žmoguje – sielvartą, vienišumą, prislėgtumą, bejėgiškumą ir beviltiškumą, ji tampa, rodos, neaprėpiamai gili. Džiugina tik tai, kad savižudybių skaičius Lietuvoje sulig kiekvienais metais mažėja, tiesa, gąsdinantis išlieka vaikų ir paauglių savižudybių skaičius - šis nežymiai, bet auga. Kaip užkirsti tam kelią? Kas turėtų pastebėti vaiką, galvojantį apie savižudybę, ir nukreipti jį tinkamai pagalbai? Tėvai? O gal mokytojai, su vaiku sąveikaudami didžiąją dienos dalį?

bottom of page