top of page
Search
  • Writer's pictureKristina Valkauskienė

Vaikai ir ekranai

Atėjus vasarai tėvams kasmet iškyla vaikų užimtumo per atostogas problema, o kartu su tuo ir klausimas: ar mano vaikas ne per daug laiko praleidžia prie ekranų? Dažnai dėl to jaučiamas bejėgiškumas, kuris veda į pasidavimą, susitaikymą. Tačiau mes, tėvai, galim įtakoti vaikų elgesį. Pradėkim nuo savęs - gal verta būtų pastebėti, kiek laiko patys praleidžiame su telefonu rankose ir jei atrodo, kad daug, išsikelti sau nedidelių tikslų, pavyzdžiui, kai kalbamės su šeimos nariais, kartu vakarieniaujame ar kažką veikiame - padedame telefoną į šalį, likus valandai iki miego išjungiame visus išmaniuosius įrenginius. Tai gali tapti ir visos šeimos taisyklėmis.

Galime rodyti savo vaikams pavyzdį, kaip turiningai leisti laisvą laiką skaitydami knygą, sportuodami, eidami pasivaikščioti, skirdami daug laiko bendravimui su artimaisiais. 

Svarbu ir tai, kiek laiko praleidžiame kartu su vaiku. Su mažais vaikais tai nesunkiai įgyvendinama, tuo tarpu su paaugliais šiuo klausimu gali kilti iššūkių, todėl prireiks išradingumo ir kantrybės. 

Na ir žinoma ribos. Kas dažniausiai stabdo tėvus riboti laiką, kurį vaikai praleis prie ekranų? Baimė stipraus vaiko pykčio. Kaltė, kad vaikas liūdės, nuobodžiaus. Susierzinimas, kad nuobodžiaujantis vaikas trukdys atlikti darbus. Bejėgiškumas, nes vaikas nepaiso jam nubrėžtų ribų. Labai svarbu  įsisąmoninti šiuos savo ir vaiko jausmus, kad galėtume juos atlaikyti.

Taigi, prasidedant atostogoms siūlau apmąstyti ir užsirašyti žingsnelius, kuriuos darysite nuo šiandien, kad Jūsų šeimos vasara būtų kuo turiningesnė. 7 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page